Bunt dwulatka

Bunt dwulatka. Nowe słowo w słowniku mamy ( czy nadal szczęśliwej?;) ). Już sama nazwa nie podoba się i budzi negatywne skojarzenia. Bunt. Przeciwko czemu? Komu? Dupkę się podciera, smakołyki po nosek podstawia, wozi w wózeczku, robi się wszystko, zawsze z pełnym zaangażowaniem. I dlaczego ten bunt musi być manifestowany przez Pierworodnego w miejscach publicznych (dlaczego?) , w których to nie brakuje bacznych obserwatorów i komentatorów- poziom bezstresowego oceniania i wyrażania własnej opinii jest wprost proporcjonalna do wieku ( im osobnik starszy tym więcej gada). I tak Pierworodny opracował do perfekcji wnerwianie matki nieszczęśliwej w sklepie/ na spacerze/ wszędzie tam gdzie matka jest skazana na publiczną chłostę. Poziom wnerwienia matki level 1- przedstawienie pt „chce wyjść z wózka, dłużej w nim nie ujadę”. Level 2- pobiegam sobie pomiędzy półkami sklepowymi może coś spadnie, może matka zapłaci. Level 3- rzucę się na ziemie niech się matka schyla i mnie tarmosi do pionu. I game over- ryk, nie nie płacz-ryk na całe osiedle jaki to ja jestem biedny,  matka mnie leje i zmusza do okropnych rzeczy. Nie matka nie bije, matka z kamienną twarzą czerwoną ze wstydu wsadza mnie ostatkami sił do wózka i idzie przed siebie ignorując spojrzenia przechodniów. I generalnie o buncie nie było by mowy gdyby nie wyjścia z domu. Bo w czterech ścianach Pierworodny jest raczej grzeczny, nie sprawia większych kłopotów , bawi się ładnie. Całkiem poważnie rozważam pozostanie z nim w domu do wiosny. Może mu przejdzie. Bo wstyd się publicznie gdzieś pokazać.

Kwestia druga..matka poznała płeć obcego w brzuchu. Facet. Kurczę kolejna para męskich stóp za którą będę musiała ganiać na spacerach.

Matka: „Nie dziewczynka? Pani doktor sprawdzi czy to jednak nie pępowina”.

Doktor: „Nie ma wątpliwości”.

Matka:  „Kurczę a myślałam że będę mieć coś swojego;) ”.

 Tak więc Drugorodny rośnie w brzuchu matki swej umęczonej buntem dwulatka Pierworodnego. 

2 comments on “Bunt dwulatka
  1. skądś to wszystko znam ;) Tyle, że u nas bunt trwa już pół roku, mały ma 2,5. A następne również w drodze, tyle, że my nie znamy jeszcze płci :)

  2. Level jeszcze niski. Do levela 18 jeszcze sporo brakuje, a przejść przez te wszystkie poziomy to nie lada sztuka. Poziom „nightmare” jeszcze przed Tobą…
    Tylko kobieta ma wystarczającego „skill’a” aby przetrwać batalię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>